Sneg pred Andoro

Potovanje po Španiji in Portugalski

Poglej ostalo
  1. Gremo na Gibraltar
  2. Gardsko jezero
  3. Genova
  4. Monako
  5. Abbaye de Senaque
  6. Sneg pred Andoro
  7. Barcelona
  8. Avignon
  9. Valencia
  10. Granada
  11. Gibraltar
  12. Lopovski Cadiz
  13. Lizbona
  14. Zahod evrope
  15. Fatima
  16. Bom Jesus De Monte
  17. Burgos
  18. San Sebastian
  19. Albi
  20. 900 km
  21. Ljubo doma …

Prvi postanek je bil v Nimesu. Sprehodili smo se  skozi mesto do arene in Maison Carrée, dveh veličastnih ostankov rimske dediščine. Amfiteater, ki so ga postavili v prvem ali drugem stoletju, je najbolje ohranjena rimska arena v Franciji. V srednjem veku so si v njegovi notranjosti postavili hiše, saj so njegove stene služile kot izvrstno obrambno obzidje. V času Napoleona so iz arene odstranili naselje, danes pa se amfiteater uporablja kot prizorišče za bikoborbe in koncerte.

Arena v Nimesu

Še bolj izjemen arhitekturni spomenik je Maison Carrée (kvadratna hiša), kot se imenuje tamkajšnji rimski tempelj. Zgrajen je bil okoli leta 19 pred našim štetjem, danes pa sodi med najbolje ohranjene rimske templje sploh.

Rimski tempelj v Nimesu

V Beziersu smo se ustavili pri katedrali. Dokaj impozantno. Notranjost je bila sicer zaprta, smo se pa malce sprehodili naokoli po vrtu in obzidju od koder je prelep razgled na mesto.

Katedrala v Beziersu
Pogled od spredaj
Pogled z obzidja na mesto

Naslednji postanek je bil v Carcassonne. Ogled mesteca znotraj srednjeveškega obzidja, za katerega se zdi, da se ga današnja doba ni dotaknila. Za ogled gradu bi morali precej čakati. Tako smo se sprehodili samo znotraj mestnega obzidja.

Carcassonne
Kičasto

 Ta dan smo planirali pridi čim bližje Andorre. Prenočišče smo imeli v Belcaire na nekje 1000 metrih nadmorske višine. Ko smo se bližali prenočišču nas je že sprejelo rahlo sneženje. Lastnik hotela nam je ponudil svojo garažo, kar smo hvaležno sprejeli.

Snežinke

Večerja je bila nekaj posebnega in je bila zelo okusna.

Okusna večerja

 Napoved za jutri je bolj slaba proti Andorri, tako da bomo verjetno naredili manjšo spremembo poti.

Napoved za Andorro
Scroll to Top